Anasayfa / Dezenfekte İşlemi / Apartman Site Dezenfektasyonu

APARTMANLARI DEZENFEKTE EDİYORUZ

Dezenfekte işlemi yaptırmadan önce bunlara dikkat

'3 günlük firmalara rağbet etmeyin'

Korona virüs salgını sonrası dezenfekteyle ilgili bilgisi olmayan insanların dahi bu işi yeni bir sektör haline getirdiğine dikkat çeken Dilara temizlik vatandaşları şu sözlerle uyardı:

"İnsanlar bu işe fahiş fiyatlar ödemesin. Mahalleden tanıdığınız emlakçıya, kasaba, nalbura bu işleri yaptırmayın. Bu işi bilen insanların yapması gerekiyor. O yüzden vatandaş seçtiği firmanın kurumsallığını araştırmalı. Daha çok kurumsal firmalara yönelmelerini tavsiye ediyorum. Bu anlamsa dezenfekte işlemini yaptıracakları şirkete soru sormaları gerekiyor. Kullanılan ilacın içeriği öğrenilip sağlığa zararı olup olmadığı araştırılmalılar. Şu süreçte ortaya çıkan 3 günlük dezenfekte firmalarına rağbet etmesinler."

Apartmanlarınızı ne kadar sıklıkla temizlenirse temizlensin ne yazık ki yüzeylerin sadece dörtte biri temizlenebilmekte. Özellikle duvarlar, tavanlar ve bir çok yüzey temizlenemediği gibi mikropların çoğalmasına da uygun ortam yaratılmaktadır. Aynı şekilde tekstil yüzeylerde iyi temizlenemediği sürece bakterilerin çoğalmasına neden olur.

Temizliğin etkisi sadece anlıktır ya da ağırlıklı olarak aslında sadece kir ve toz temizliği yapabiliriz. Kullandığımız temizleyici malzemelerin ise büyük bir kısmı uçucu ve kısa süreli etkilidir. Özellikle triklosan, çamaşır suyu, formaldehit gibi kimyasallar sağlığa zararlı olup, kanserojen etki yapabilir. Yüzeylerde bulunan bu kimyasal kalıntıların kuruyarak teneffüs ettiğimiz hayaya karışması ile insan sağlığını tehdit eden hastalıklarla karşı karşıya kalabiliriz.

MALATYA Ortam Dezenfektan ile evler artık ameliyathane hijyenine sahip olurken bu uygulama temizlik alışkanlıklarını da değiştirecek. Böylece temizlik için devamlı kimyasal malzeme kullanılmak zorunda kalınmayacak.

Böylece sağlıklı ve konforlu yaşam alanlarının oluşturulması ile yaşam kalitesi daha da yükselecek.

 

 

Günümüzde toplu yaşam alanlarının değeri oldukça artmış durumdadır.

Apartmanlarımız evimizin hijyeni içinde oldukça önem taşımaktadır.

GÜNDELİKÇİ KİŞİLERİ SİGORTASIZ ÇALIŞTIRIP,PİS BİR PASPASI SAĞA SOLA SÜRTMEK ASLA ETİK DEĞİLDİR,TEMİZLİKTE DEĞİLDİR !

Apartmanda gerekli hijyen sağlanmadığında mikrop ve bakteriler apartmanımızda dip köşelere kuluçka yaparlar ,dış kapı her açıldığında evimize dolan apartman havası çocuklarımızı,evcil hayvanlarımızı ve bizlerin sağlığını tehdit eder.Örneğin grip olmuş birisi apartmanımızda etrafa mikrop saçar ve bu mikroplar dip köşelerde bezlerin ulaşamadığı yerlerde birikir.Her hava sirkülasyonu olduğunda bunlar yayılır.Halsiz hissetme,baş ağrısı,yorgun hissetme gibi sorunlara yol açar.

Apartmanlar YETERLİ GÜNEŞ IŞIĞI ALMAZ !

Apartmanların hijyenini sağlamak oldukça zordur.Bir bez veya paspas asla yeterli olamaz !

Asansörlerinizi buhar ile yıkıyoruz ve uygun ekipmanla temizliyoruz .

Merdiven dip köşeleri, doğalgaz sayaçları,var ise dolap gibi detaylı bezin ulaşamadığı yerleri buhar ile temizliyoruz.

 

 

Apartman dezenfeksiyon işlemi |