Anasayfa / SİTE YÖNETİM

     DİLARA  YÖNETİM

-Profesyonel yönetim ile Apartman/sitenizin yönetimi, Kat Mülkiyeti Kanunu ve ilgili diğer hukuki mevzuata uygun olarak, profesyonel yöneticiler tarafından yapılacak ve bu sayede herhangi bir hukuki sorunla karşılaşmamanız sağlanacaktır.

-Apartman/sitenizin ortak giderlerinin ne şekilde paylaştırılacağını düşünmeniz gerekmeyecek, en uygun çözümler DİLARA YÖNETİM tarafından uygulanacaktır.

-İşletme projesi hazırlanması, defterlerin tutulması, defterlerin notere onaylattırılması gibi işlemler tamamen DİLARA YÖNETİM tarafından yapılacak, size sadece denetlemek kalacaktır.

-Apartman/sitenizin gelir ve giderlerine istediğiniz an internet üzerinden ulaşmanız ve kontrol etmeniz mümkün olacaktır.

-Apartman/sitenizde çalışan işçilerin (kapıcı, kaloriferci v.b.) hukuki ve mali (bordrolama, sgk işlemleri, izin, emeklilik,kıdem tazminatı fonu ayrılması v.b.) tüm işlemleri DİLARA YÖNETİM tarafından yapılacaktır.

-Bina sigortaları, deprem sigortası, emlak vergisi gibi zorunlu işlemler zamanında tarafınıza hatırlatılacak ya da istemeniz halinde DİLARA YÖNETİM tarafından yapılacaktır.

-Ortak kullanım alanlarında yapılması gereken işlemler (çatı tamiratı, merdiven boşluğunun boyatılması, cephe kaplamasının yapılması v.b.) DİLARA YÖNETİM tarafından alınan en uygun tekliflerin tarafınızca onaylanması ile yaptırılacaktır.

-Apartman/sitenizin ortak kullanım alanlarında ihtiyaç duyulacak olan her türlü rutin işlemler (asansör bakımı, yangın tüplerinin denetimi, havuz bakımı v.b.) ve ortaya çıkabilecek istisnai durumlarla (elektrik arıza, su arıza, asansör arıza v.b.) DİLARA YÖNETİM tarafından ilgilenilecektir.

- DİLARA YÖNETİM; istemeniz halinde güvenlik hizmetleri, temizlik hizmetleri, cathering hizmetleri, nakliye hizmetleri v.b. Birçok alanda yanı başınızdaki yardımcınız olacaktır.

-Aidatların ya da diğer kararlaştırılmış ortak ödemelerin ifasında sorun yaşanması halinde; DİLARA YÖNETİM gerekli hukuki işlemleri yapacak, komşular arasında tatsızlıklar önlenecektir.

-Apartman/sitenizde yöneticinin kim olacağı ile ilgili tartışmalar ve yönetimde; yanlışlık, bilgisizlik ya da kötü niyetten kaynaklı sorunların hiçbiri DİLARA YÖNETİM ile yaşanmayacaktır.

- DİLARA YÖNETİM; tam profesyonel bir zihniyet, tam profesyonel bir ekip ve tam profesyonel bir teknolojik alt yapı ile yaşadığınız mekanları size layık bir idareye kavuşturmaktadır.

 

    Profesyonel Apartman Yöneticiliği Nedir? Avantajları Nelerdir?

Komşuluk İlişkileri

Yaşam kalitesinin yüksek olduğu büyük şehirlerde komşuluk ilişkileri zamanla zedelenmiştir. Her apartmanda ve sitede sorunlar çıkabilir, hele ki apartman yöneticisi apartman sakinlerinden biriyse sorun daha da büyür ve komşuların arasını açıp, geri dönülemez kırgınlıklar oluşmasına neden olabilir. İşte bu sebeptendir ki Avrupa ve Amerika’da uzun yıllardan beri tercih edilen Profesyonel Apartman ve Site Yöneticiliği, İstanbul, Ankara ve İzmir,Konya,Malatya başta olmak üzere Türkiye’nin büyük şehirlerinde de yükselen bir trend haline gelmiştir.
Apartmanların, sitelerin hatta iş merkezlerinin profesyonel yönetimi tercih etmesi komşularla olan sürtüşme ve kırgınlıkları minimum düzeye indirgemiş buna bağlı olarak da apartman ve site içi huzuru getirmiştir.

Profesyonel Apartman Yöneticiliğindeki En Büyük Kazancınız: “KOMŞULARINIZ”

Kat Mülkiyeti Kanununda komşuluk ilişkilerini düzenleyen çeşitli hükümler bulunmaktadır. Kat Mülkiyeti Kanunu’nun 18. Maddesinden belirtildiği üzere apartman içerisinde yükümlülüklerini yerine getirmeyen apartman sakinleri öncelikle yönetim tarafından uyarılır, ihtara rağmen davranışın devam etmesi halinde ise dava yoluna gidilmesi gerekmektedir. Yıllardır aynı apartman veya site içerisinde yaşadığınız, her gün yüz yüze baktığınız komşularınızdan biri veya birkaçının yükümlülüklerini yerine getirmemesi durumunda apartman yöneticisinin yükümlülüklerini yerine getirmeyen apartman sakinlerini önce uyarma sonra da dava yoluna gitme yetkisi vardır. Buna bağlı olarak ortaya çıkacak tartışmalar ciddi boyutlara ulaşıp, komşularınızla aranızda bir daha onarılmayacak küskünlüklere sebep olabilir.
Profesyonel Apartman Yöneticiliği Apartman ve site içerisinde huzurunuzun sürekliliği için siz de apartmanınızın ve sitenizin yönetimini profesyonellere devredebilirsiniz.

 

1.YÖNETİCİ KİŞİSEL KUSURU BULUNMADIĞI SÜRECE, YAPTIĞI İŞLERDEN DOLAYI ŞAHSEN SORUMLU TUTULAMAZ.
2.YÖNETİCİ YAPMASI GEREKEN ÖDEMEYİ” KAT MALİKLERİNİN ÖDEMELERİ ZAMANINDA YAPMAMALARINDAN DOLAYI” YAPAMAMASI DURUMUNDA BUNDAN DOĞACAK ZARARDAN/CEZADAN SORUMLU TUTULAMAZ.
3.YÖNETİCİ KAT MALİKLERİ KURULU/TEMSİLCİLER KURULU KARARLARININ AKSİNE/HİLAFINA KENDİ BAŞINA YAPTIĞI İŞ VE İŞLEMLERDEN BİZZAT SORUMLU OLUR.
4.KAT MALİKLERİ/TEMSİLCİLER KURULU ÜYELERİ DE KARAR VERİRKEN ÇOK DİKKATLİ OLMALIDIR. YANLIŞ BİR KARARA OLUMLU OYLARI İLE KATILAN ÜYELER BUNDAN SORUMLU OLURLAR. KARARA MUHALİF OLAN ÜYELERİN DE TUTANAĞA İSİMLERİNİN VE MUHALEFET ŞERHLERİNİ YAZILMASI ÇOK ÖNEMLİDİR.

            0422 211 54 00-221 45 00-05362221356