Anasayfa / Hizmetlerimiz / Kalorifer Petek Temizliği

Petek Temizliği
Ev ve iş yerlerinde ısınma ihtiyacının daha düşük maliyetle ve daha konforlu şekilde karşılanmasını sağlayan petek temizleme hizmetlerimiz, kombi ve kalorifer sistemlerinin zamanla azalan verimliliğinin ilk günkü seviyeye gelmesini sağlar. Modern teknolojiden faydalanarak en yeni sistemlerle ve bu işin uzun süredir yapan deneyimli ekiplerle gerçekleştirdiğimiz temizlik işlemleri, ev ve işyerinizin inşaat alanına dönüşmeden ve her yerin kirlemenize gerek kalmadan kısa sürede tamamlanmaktadır. Uzmanlığımıza olduğu gibi makul fiyatlarımıza da güvenmekte, hizmetlerimizin memnuniyetinizi en üst seviyede karşılaması için her zaman mümkün olan en uygun fiyatlı petek temizliği hizmetlerini sunmaya çalışmaktayız.
 
Petek Temizliği Neden Düzenli Olarak Yaptırılmalı?
Isıtma sistemlerinizin en olmadık zamanda, kışın ortasında sizi yarı yolda bırakmasına sebep olabilen petek ve tesisat tıkanmaları birçok farklı sebepten kaynaklanmaktadır. Farklı kimyasallar ve su içindeki yabancı maddeler peteklerin balçıklaşmasına, dolasıyla su akışının istenen şekilde gerçekleşmemesi yüzünden ısınma konforunun düşmesine yol açmaktadır. Tüm bunların ötesinde sadece şebeke suyunun içindeki kireç bu gibi tıkanmalara yol açabilir.
 
Kısa sürede peteklerinizde herhangi bir problem oluşmuyormuş gibi görünse de, tıkanıklık zamanla daha da artmakta ve ısınma sisteminizin verimliliği günden güne biraz daha azalmaktadır. Kombiniz kullandığı doğalgazı yüksek verimlilik yüzdesiyle ısı enerjisine dönüştürse dahi peteklerdeki tıkanıklıklar, ev ve işyerinizde bu ısıdan istediğiniz şekilde faydalanamamanıza yol açar.
 
Modern ekipmanlarla “garantili” ve zahmete girmenize lüzum bırakmayan petek temizliği hizmetlerimiz, gereksiz fatura artışlarının önüne geçmekte ve ısıtma sisteminizin yeniden maksimum verimlilikle çalışmasını sağlamaktadır. Tüm bu problemlerle yaşamamak ve gereksiz yere kabarık faturaları ödemek zorunda kalmamak için ısıtma sisteminizin petek temizliği yılda bir defa olmak üzere periyodik bir şekilde yapılmalıdır.
 
NEDEN PETEK TEMİZLİĞİ YAPTIRMALISINIZ ?
Petek temizliği yaptırmanın en önemli sebebi yakıt tasarrufu sağlamak ve ısınma performansını arttırmaktır. Profesyonel bir petek temizleme sonrası ısı tasarrufu %40 seviyelerine kadar artar.
 
PETEK TEMİZLİĞİ NE ZAMAN YAPILIR ?
Petek temizleme işlemi yılın 12 ayında da yaptırılabilir, tabi kışa hazırlıksız yakalanmak istemiyorsanız yaz sonu yaptırmak avantajlı olabilir. Petek temizliği işlemini 2 yılda 1 yaptırmak, peteklerinizden en yüksek performansı almanız ve ısı tasarrufu yapmanız açısından önemlidir.
 
PETEK TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR ?
Petek temizliğini, peteklerinizi kesinlikle sökmeden, petek (radyatör) temizleme makinemiz ve petek temizliği kimyasalları ile gerçekleştiriyoruz. Ortalama bir evin petek temizleme işlemi maksimum 1 saat kadar sürmektedir.
 
HİZMET BÖLGELERİMİZ
Malatya ve Konya tüm ilçe ve semtlerine 7 gün 24 Saat servisimiz vardır. iletişim kısmından bize istediğiniz her an ulaşabilirsiniz.
 
TAM TESİSAT GÜVENCESİ
Petek Temizleme konusunda ürettiğimiz tüm çözümler Türkiye’nin en büyük tesisat firması olan Dilara Temizlik güvencesi altındadır.
 
Petek Temizliği Yaptırmanın Önemi
Petek temizliği, kalorifer aracılığı ile ısınan alanlarda ciddi oranlarda ısı tasarrufu sağlamaktadır. Bu nedenle her yıl yaptırılması gereken bu işlemin, ertelenmesi ısınma problemlerinin yaşanmasına yol açabileceği gibi, enerji sarfiyatına da neden olabilmektedir. Isınma ile ilgili sorunlar genellikle ilk etapta kombiden kaynaklanan problemler olarak düşünülmektedir. Ancak kalorifer sisteminin yer aldığı alanlardaki ısınma sorunlarının temel nedeni, petek temizleme işleminin yapılmamış olması ya da geciktirilmiş olmasıdır.
 
Petek Temizleme İşleminin Önemi
 
Kaloriferlerin geç ısınma sorununu engelleyerek, hızlı bir şekilde ısınmasına olanak sağlar.
Petek temizleme işlemi sayesinde kaloriferlerdeki su akışı hızlı bir şekilde gerçekleşeceğinden, istenen ısı düzeyine kısa sürede ulaşılabilir.
Kombinin alanı ısıtabilmesi için gereğinden fazla enerji harcaması gerekmeyeceğinden, doğalgaz faturalarında yüzde 40’a kadar verim sağlanmış olur.
Petek Temizliği Nasıl Yapılır?
 
Petek temizliği profesyonel tesisatçı firmaları tarafından yapılmalıdır. Zira bu işlemde, özel kimyasal içerikler ile özel cihazların kullanılması gereklidir. Kaloriferlerdeki ısınma sorunu, su akışının olması gereken bir biçimde sağlanamadığı durumlarda ortaya çıktığından, petek temizliği işlemindeki temel amaç; suyun içerisinde yer alan kireç gibi yabancı maddeler nedeniyle zayıflamış olan su akışını normal seviyesine ulaştırmaktır.
 
Peteklerin içerisinde, zamanla biriken kimyasal maddeleri ve kireci yok edebilmek için kullanılan kimyasal maddeler sayesinde, su akışı normal düzeye ulaşacağı gibi, geç ısınma ya da ısınamama sorunu da ortadan kalkacaktır.
 
Dilara Temizlik Güvencesiyle Petek Temizliği
 
Dilara Temizlik, petek temizleme işlemlerinde, alanın hiçbir şekilde kirlenmemesini sağladığı gibi, temizleme işlemini çok hızlı bir şekilde gerçekleştirerek, hem doğalgaz faturalarında tasarruf yapmanızı hem de daha hızlı bir şekilde ısınmanızı sağlamaktadır. Petek temizleme işlemi, genellikle kış aylarından önce yapıldığı gibi, yılın diğer dönemlerinde de yapılabilmektedir. Senede en az bir kez yapılması şart olan petek temizliği işlemi ile hem hızlı ve daha fazla ısınabilir hem de daha düşük doğalgaz faturaları ödeyebilirsiniz.
 
Dilara Temizlik güvencesiyle petek temizliği hizmeti almak için bize Dilara Temizlik Firması adresinden 24 saat boyunca ulaşabilir, petek temizleme fiyatları ve detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz.