Anasayfa / Fiyatlar

BİNANIZIN TEMIZLIĞINİ YAPAN FİRMANIZDAN HAFTALIK DEZENFEKTE YAPMASINI İSTEYIN !

              FİYAT LİSTESİ 01.01.2021 YILI 01.01.2022 YLI 

APARTMAN TEMİZLİĞİ

         FİYAT LİSTESİ

6-DAİRE 9- DAİREYEKADAR = HAFDADA 1 KEZ

       120 TL

6-DAİRE 9- DAİREYEKADAR = HAFDADA 2 KEZ

        160 TL

  Apartman Merdiven dezenfeksiyonu   Haftanın 1 kez,ayda 4 kez için, Daire başına Ayda                              DAİRE SAYISI YÜKSELDIKCE FİYAT DÜŞER 

 15 / 18 / 20/  TL

  Apartman merdiven dezenfeksiyonu    Haftanın 2 kez,ayda 8 kez için, Daire başına Ayda                              DAİRE SAYISI YÜKSELDIKCE FİYAT DÜŞER 

  20 /  25 / 30  TL

Haftanın 6 GÜNÜ GÜNDE 1 KEZ çöp toplama Daire başına Aylık

 25 / 35 TL

MERDİVEN DAİRE SAYISI YÜKSELDİKCE FİYAT DÜŞER 

0,00 TL

APARTMAN SİTE YÖNETİMİ 

  20,/ 25 / 30 TL

İNŞAAT SONRASI DAİRE TEMİZLİĞİ          2+1 

 650 TL+ 700+750 CAM BALKON  150 TL EK

İNŞAAT SONRASI DAİRE TEMİZLİĞİ          3+1

 700 TL + 800   CAM BALKON 150 TL EK

 İNŞAAT SONRASI DAİRE  TEMİZLİĞİ        4+1

 850 TL+  900   CAM BALKON 150 TL EK

KALORİFER PETEK TEMİZLİĞİ  

 200 TL

ARAÇ KOLTUK YIKAMA

 250 / 350 TL

           1- BAYAN OTURMUŞ EV  TEMİZLİĞİ 

  350.00 TL  1/ BAYAN / 2 / BAYAN  750,00 TL.2BAYAN Fiyat değişir  MALZEME MÜŞTERİYE AİTTİR

KOLTUK YIKAMA

        FİYAT LİSTESİ

Oturma Grubu Yıkama (7 Kişilik)

 180 TL / 200,00 TL

Köşe Takımı Yıkama

        90,00 TL

Çekyat Yıkama  1 ADET

       50,00 TL

Kanepe Yıkama 1 ADET

       60,00 TL

Yatak Yıkama ( Çift Kişilik)

      100,00 TL

Yatak Yıkama ( Tek Kişilik)

      30,00 TL

Sandalye Yıkama (oturum-Sırtı)

      5,50 TL

Katlamalı Perde Yıkama

     16,00 TL

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BİNANIZIN TEMIZLIĞINİ YAPAN FİRMANIZDAN HAFTALIK DEZENFEKTEYAPMASINI İSTEYIN !

Dezenfekte işlemi yaptırmadan önce bunlara dikkat

'3 günlük firmalara rağbet etmeyin'

Korona virüs salgını sonrası dezenfekteyle ilgili bilgisi olmayan insanların dahi bu işi yeni bir sektör haline getirdiğine dikkat çeken Dilara temizlik vatandaşları şu sözlerle uyardı:

"İnsanlar bu işe fahiş fiyatlar ödemesin. Mahalleden tanıdığınız emlakçıya, kasaba, nalbura bu işleri yaptırmayın. Bu işi bilen insanların yapması gerekiyor. O yüzden vatandaş seçtiği firmanın kurumsallığını araştırmalı. Daha çok kurumsal firmalara yönelmelerini tavsiye ediyorum. Bu anlamsa dezenfekte işlemini yaptıracakları şirkete soru sormaları gerekiyor. Kullanılan ilacın içeriği öğrenilip sağlığa zararı olup olmadığı araştırılmalılar. Şu süreçte ortaya çıkan 3 günlük dezenfekte firmalarına rağbet etmesinler."

'Çamaşır suyu kullanırken dikkat'

Bir evin dezenfekte işleminin ortalama 30 ila 40 dakika arasında sürdüğünü ifade eden Tuğrul, "Bu işlem evin metrekaresine ve eşya yoğunluğuna göre değişiklik gösterir. İşlemin ardından yaşam alanı hemen kullanılabilir. Nemin geçmesi için 10 dakika havalandırılması gerekir. Kullanılan dezenfektan ürünü çok önemli. İnsan sağlığına zarar vermemesi gerekiyor. İnsan sağlığına zarar verici bir kimyasal kullanıldığında bunun çok ciddi zararları olabilir. Direkt cilde zarar verebilir. Üst solunum yolu nedeniyle akciğerlere zarar verebilir. O nedenle ev hanımları özellikle çamaşır suyu kullanırken dikkatli olsun. Çamaşır suyu etkili bir ürün olsa da evde her yüzeye kolaylıkla uygulanamaz. Direkt temas ettiğiniz yüzeylere uygulanamadığı gibi elinize, gözünüze geldiğinde size zarar verir. Solunumu bile ciddi zararlara yol açar. Korona virüsün herhangi bir tedavisi, aşısı yok. Bu bulunana kadar bizim önlem almamız gerekiyor. Evi mutlaka dezenfekte ettirmeli ve evden çıkmamalıyız" şeklinde konuştu.

Koronaonlem adlı web sitesi üzerinden dezenfekte üzerine merak edilen soruları yanıtladıklarını belirten firma yetkilisi süleyman Dilara temızlık, bu işlemin ortalama bir daire için 200 liralık bir maliyeti olduğunu da ekledi.

İki çocuğu olduğunu belirten Kenan İlgen ise, koronavirüs salgını sonrası evini dezenfekte ettirmeye karar verdiğini ve ailesiyle birlikte evden dışarı çıkmadığını dile getirdi.

Dezenfektenin önemine değinen Dilara temızlık, işlem hakkında şu bilgileri verdi:

"Böyle bir salgın olmadığı zaman bile dezenfekteye önem vermeniz gerekiyor. Dezenfekte, virüs, bakteri ve mantarların kimyasal ilaçlarla öldürülme işlemidir. Bu sürekli yapılması gereken bir uygulama. Çünkü, havalandırma kanallarından, yaşadığımız alanlarda bulunan kapı kollarına, kumanda, düğmeler gibi tüm alanları dezenfekte etmeniz gerekir. Direkt yüzeye temas eden dezenfekte işlemi daha etkili olacaktır. Koronavirüs mutasyon geçirmiş bir virüs olduğundan bazı yüzeylerde 72 saate kadar canlı şekilde kalır. Bu da virüsün insandan insana geçmesini salgının yayılmasına neden oluyor. İşte bu yüzeylerdeki virüslerin öldürülmesini dezenfekte işlemi ile sağlıyoruz."

 

             Temizlik Şirketleri’ne Dikkat

 

Hijyen konusu hayati önem taşıdığından dır ki hijyen sağlamak için temizlik şirketi arayan her birey doğru firmayı bulmak ister. Fakat bazen bu mümkün olmayabilir. Uzun yıllardır edindiğimiz müşteri ilişkilerimizin sonuçlarına göre toplumumuzda bu işten maddi manevi zarar gören kişilerin sayısı umduğumuzun üzerinde olduğu gibi, bu durum temizlik şirketlerine ne karşı bakış açısını da kötü etkilemiştir.

Dilara temizlik şirketi ni bulmak için; 

Çok profesyonel oluşturulmuş siteler yada bazı reklam kanalları ile kendilerini firma imiş gibi gösteren dolandırıcı şahıslar yada bazı kişilerce kullanılan temizlik personelleri. Siz siz olun mutlaka firma iletişim bilgilerinden adres sütununa iyi bakınız. Sadece cep telefonu bulunan sitelere ucuz da olsa itibar etmeyiniz.

Mümkün ise firmanın yerini mutlaka görünüz. Eğer bu mümkün değil ise en azından vergi kaydının bulunup bulunmadığını araştırınız. Resmi ünvandaki isim ile evrak isimleri aynı olmalıdır. Aksi halde mağdur olsanız hiç bir hak talep edemezsiniz. Sıradan temizlik personelleri bu işi yapıp sıradan firmalara evrak düzenletebilir.

Firma referansları gerçekten doğrumu? Mutlaka isteyiniz. Özellikle video ve diğer reklam kanallarını da araştırınız.Günümüzde bir çok şikayet sitesi mevcut olup internet üzerinden Ev temizliği,merdiven,dezenfekte hizmeti alacağınız firmayı mutlaka analiz ediniz. Çok fazla hakkında şikayet bulunan firmalardan uzak durunuz.

 

Eğer yeterli tahkikatı yapma konusunda kendinizi başarısız hissediyorsanız aynı bölgede bir iki tane temizlik firmasına telefon açıp dürüstçe hizmet satın alacağınız firmayı sorunuz.  Dilara Temizlik Şirketi olarak biz bu konularda etik ve aydınlatıcı bakış açısıyla hareket ediyoruz.

İnşaat sonu, yangın, sel sonu gibi bunaltıcı durumlardan bir an önce kurtulmak isteyen hizmet alıcı biraz telaştan biraz da kendi iş yoğunluğundan yanlış seçim yapabilir. Dilara temizlik firmasını bulmak için lütfen yukarıda yazdıklarımızı göz önünde tutunuz. Hijyen ile ilgili hiç bir eğitim almadan, sigortasız, iş güvenliksiz elini kolunu sallayarak bu işi bir kova bir mop ile yapan, hiç bir teçhizatı bulunmayan kişilerin eline düşmemeniz için inşallah faydalı olmuşuzdur.

           Hijyenik, sağlıklı ve ışıl ışıl günler dileğimiz ile….